Akdenizdeki popüler karavan seyahat noktalarından birisi olan Mersin bir yandan plajları, bir yandan tarihi güzellikleri, kamp alanları ve tabiat parkları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Karavan Kiralama Mersin seçeneğiyle hem bu güzide ilimizi ziyaret edebilir hem de civar illerin doğal güzelliklerinde karavanınızla keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Mersin Kiralık Karavan Talep Formu

Mersin Karavan Kamp Alanları

Konaklama için oldukça fazla alternatife sahip olan Mersin ilinde hem ücretli hem de ücretsiz olmak üzere kamp alanları bulunmaktadır. Karavan kiralama Mersin seçeneği ile tatilinize başladığınızda fazla uzaklaşmadan nerelerde tatil yapabileceğinize birlikte göz atalım.

 • Atakent Belediyesi Kapızlı Kamp Alanı

Mersin ili Silifke ilçesinde bulunan kamp alanının merkeze uzaklığı 90 km’dir. Kamp alanı içerisinde duş, elektrik, tuvalet ve dolap imkanları bulunmaktadır. Yine aktivite olarak voleybol sahası, basketbol sahası, tenis sahası, masa tenisi, badminton bunların yanında tiyatro, müzik, halk oyunları ve deniz aktiviteleri gibi çeşitli seçenekleriniz de mevcut. Kampın asıl hedeflerinden birisi çeşitli illerden ve ülkelerden gelen insanlar arasında dostluk köprüsü kurmak ve tatili daha da keyifli hale getirmek.

 • Akçakıl Camping

Adından da belli olduğu üzere çakıllı bir plaja sahip olan kamp alanı. 🙂 İster çadır, ister karavan isterseniz de bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Akçakıl kamp alanının sadece ailelere hizmet verdiğini belirtmekte fayda var. Kendi pişirdiğiniz lezzetli yemeklerin yanında eğer farklı birşeyler denemek isterseniz restoranları da mevcut. Yine bu alanda da elektrik, tuvalet, duş gibi imkanlar mevcut.

 • Pullu Camping

Mersin karavan kamp alanları arasında en çok tercih edilenlerden diyebiliriz. Anamur Bozdoğan’da bulunan Pullu Camping 36 yıldan daha uzun süredir hizmet vermekte olan bir kamp alanı. Dünyanın dört bir tarafından misafirleri ağırlamaya devam ediyorlar. Kahvaltı ve yemek hizmeti bulabileceğiniz kamp alanında duş, çamaşırhane, elektrik ve gazino imkanları da bulunmaktadır. Çocuklar için oyun parkı da mevcut olup 30 karavan için kamp yeri var.

 • Talat Göktepe Kamp Alanı

Talat Göktepe Kamp Alanı Erdemli’nin en büyük çamlık alanına sahiptir. Yakınında mavi bayraklı bir plaj da bulunmaktadır. Denize yakın ağaçlar altında karavanınızı park ederek tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz. Tuvalet, elektrik, su, duş gibi ihtiyaçların hepsini karşılayan kamp alanı içinde yine buzdolabı kiralaması da yapabiliyorsunuz. Çamlığın yanında soğuk soğuk akan bir dere de var serinlemek için tercih edebilirsiniz.

Mersin’de Gezilebilecek Noktalar

Kiralık karavan fırsatıyla Mersin ili içerisinde gidilebilecek lokasyonlar;

 1. Cennet Cehennem Obrukları
 2. Astım (Dilek) Mağarası
 3. Yerköprü Şelalesi
 4. Anamur Çayı
 5. Mamure Kalesi
 6. Yumuktepe Höyüğü
 7. Köşekbükü Mağarası
 8. Dağpazarı Kilisesi
 9. Adam Kayalıklar
 10. Uzuncaburç Kalıntıları
 11. Yedi Uyurlar Mağarası (Ashab-ı Kehf)
 12. Kız Kalesi / Erdemli
 13. Aynalıgöl (Gilindere) Mağarası
 14. Alahan Manastırı
 15. Kanlıdivane Antik Kenti
KARAVAN KİRALA