Lumos Karavan

İstanbul’un, şehre en uzak ilçesi olan Silivri’deyiz! Sakin bir liman kenti olan Silivri, Tekirdağ’ın sınır komşusu olarak bu şehrin kültürünü de yansıtır.

Küçük tatillerin ve hafta sonu kaçamaklarının ortağı Silivri kiralık karavan ile gezilip, güzel bir kamp konaklaması için tatlı bir seçenektir. Silivri’de tatil planlıyorsanız, beldenin en hoş zamanı yaz ve bahar aylarıdır.

Kış mevsiminde pek hareketli olmayan belde, yaz kampı için ideal bir lokasyondur. Silivri kiralık karavan ile ziyaret edilip sahilinde nefes almak, meşhur yoğurdu ve leziz köftesinin tadına bakmak için ideal bir seçimdir.

silivri karavan kiralama

Silivri Karavan Kiralama Talep Formu

Silivri'de Neler Yapılabilir?

Silivri kiralık karavan yoluyla hafta sonu tatillerinizi değerlendirebileceğiniz, uzun kordonunda deniz kokusunu içinize çekerek yürüyüş yapabileceğiniz, çay bahçesinde huzur içinde çayınızı yudumlayabileceğiniz, bol bol denize girip tertemiz suların tadını çıkarabileceğiniz, lezzetli köfteler ve tadı damağınızda kalacak yoğurtlar yiyip hem karnınızı hem ruhunuzu doyurabileceğiniz bir beldedir.

Dilerseniz kordonun balıkhane kısmından balık satın alıp, Silivri kiralık karavan kampınızda yakacağınız kamp ateşinde, balıklarınızı pişirebilir yada balık restoranlarında güzel bir akşam geçirebilirsiniz. Akşam saatlerine doğru sahilde kurulan hediyelik eşya tezgahlarına göz atabilir, bu tezgahlardan sevdiklerinize hediye etmek için minik hatıralar seçebilirsiniz.

Bölgenin tarihi dokusundan eserler görmek isterseniz, 1957 yılında Bizans İmparatoru tarafından heybetli bir saray olarak yaptırılmış, şimdilerde Silivri Belediyesi’nin “Silivri Açık Hava Müzesi” haline getirdiği  Silivri Kalesi’ni görebilirsiniz.

Silivri kiralık karavan ile çıktığınız tarihi turunuza Fatih Camii, Silvri Çayı üzerindeki Mimar Sinan Köprüsü, Sadrazam Piri Mehmet Paşa Külliyesi ve Medresesi ve Hacı İsmail Ağa Çeşmesi’ne uğrayarak devam edebilirsiniz. 

Şimdi de Silivri kiralık karavan tatiliniz için kamp yapabileceğiniz alanlara göz atmaya ne dersiniz?

Silivri ve Civarı Karavan Kamp Alanları

  • Uçmakdere Kamp Alanı

Trakya’nın en güzel doğal alanlarından biridir. Sunduğu enfes manzaralar ve yamaç paraşütü imkanı ile hem kamp yapıp hem maceraya atılabileceğiniz bir kamp alanıdır.

Bu kamp alanında deniz manzarasını kuş bakışı izleyebilmek için belirli bir ücret karşılığı yamaç paraşütü etkinliğine katılabileceğiniz gibi, yine ücret karşılığı eğitimlere katılarak, sertifikalı paraşütçü olma şansına da sahipsiniz.

Silivri kiralık karavan ile İstanbul’dan yaklaşık 3 saatlik yolculukla bu ücretsiz kamp alanına ulaşabilirsiniz. WC, duş gibi imkanları bulunmadığından hazırlıklı gelmelisiniz.

  • Semizkum Mocamp

Uzun kumsalı, çocuklu ailelere  güven sağlayan sığ kumlu denizi ve temizliği ile Mavi Bayrak almayı başarmış bir plaja sahiptir.  300 karavan ve çadır kapasitesiyle dilediğinizce konaklayabileceğiniz kamp alanına Silivri kiralık karavan hizmetiyle gelerek tatilinizi yapabilirsiniz. Bu kamp alanda konaklayabilmek için çift olarak gelmeniz gerekir. Aksi takdirde içeriye giriş yapamayacağınızı bilmenizde fayda var.

Kamp Ücreti: Şahsi karavan ile konaklama 30 TL. Şahsi karavan ile tek gece konaklamalarda ertesi günün plaj ücreti artı 30 TL’dir.

Tüm konaklama ücretlerinin detaylı listesi  için Semizkum Mocamp  web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Silivri Kiralık Karavan İletişim Bilgileri

Silivri çıkışlı tatilleriniz için İstanbul şubemizden gelecek olan araç ile karavanınızı kapınızda teslim alabilir ve tatilinize keyifle başlayabilirsiniz.

Ofis İrtibat Bilgileri: 0534 962 10 70

Görüşmelerimiz online olarak gerçekleşmekte olup teslimat noktası müşterilerimizle birlikte kararlaştırılmaktadır.

KARAVAN KİRALA