Lumos Karavan

Türkiye‘nin Avrupa’ya bağlantısı konumunda olan Edirne’yi ziyaret etmeye ne dersiniz?

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış oluşuyla tarihi önemi büyük olan, adeta tarih kokan bir şehir Edirne.

Trakya Bölgesi’nin en çok ziyaret edilen turizm bölgesi olan Edirne karavan kiralama yapılarak gezilebilecek büyüleyici bir gezi durağı.

Kiralık karavan edirne

Edirne Karavan Kiralama Talep Formu

Edirne'de Neler Yapılabilir?

Edirne karavan kiralama ile tüm bölgelerini rahatlıkla gezip görebileceğiniz bir kent. Edirne‘de mutlaka  görülecek yerler listesinde ilk sırayı, UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camisi alır.

Üç Şerefeli Camii, Muradiye Camii, Eski Camii, Kırkpınar Er Meydanı, Selimiye Arastası, Saraçlar Caddesi, Karaağaç Tren Garı ve Enez Sahili de Edirne’de gezilip görülebilecek diğer yerlerdir.

Edirne karavan kiralama yoluyla tamamladığınız şehir turunuzun ardından tarihi Sokullu Hamamı‘nda rahatlayabilirsiniz. Ayrıca, Edirne’den dönmeden mutlaka ciğer yemelisiniz.

Şimdi de Edirne karavan kiralama ile konaklayabileceğiniz kamp alanlarına gidelim. Edirne’nin doğal güzelliği eşliğinde Edirne karavan kiralama planıyla keyifli bir kamp deneyimi hayal eden kampçı ruhuna sahip tatilciler için derlediğimiz bazı kamp alanlarını şu şekilde listeledik:

Edirne Karavan Kamp Alanları

  • Saros Körfezi Kamp Alanı

Keşan ve Enez ilçelerinin etrafındaki  Saros Körfezi çevresinde ücretli ve ücretsiz şekilde kamp yapabileceğiniz kumsal ve ormanlık alanlar yer alır. Saroz Körfezi Edirne karavan kiralama yoluyla ulaşıp,  Ege ve Marmara Denizlerinin kesiştiği noktada doğa ve deniz manzaralı kamp yapabileceğiniz ideal bir alandır. 

Ücretli kamp yerlerini  tercih ederseniz WC, duş, şezlong/şemsiye gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.  Gıda ihtiyaçlarınızı yakınlardaki market ve büfelerden karşılayabilirsiniz.

  • İtalyan Koyu Kamp Alanı

Saros Körfezi’nde yer alan İtalyan Koyu, berrak, akvaryumu anımsatan denizi ve geniş kumsallarıyla kampçıları kendine hayran bırakır. Edirne karavan kiralama yöntemini tercih ederek, karavanınızla bu kamp alanına gelip eşsiz doğal güzelliğin huzurunda keyifli bir kamp yapabilirsiniz.

Alanda ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz imkanlar bulunmadığından, karavanınız ve çadırınızla hazırlıklı şekilde gelmelisiniz.

  • Vakıf Sahil Kampı

Saroz Körfezi manzarası eşliğinde çadırınızla veya karavanınızla ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Deniz ile yeşil ormanın birleştiği, doğal manzaraları ile ruhunuzu dinlendiren kamp alanında Edirne karavan kiralama yoluyla konaklayabilir, yürüyüş yapabilir, denize girebilirsiniz. Ücretli plaj bölümünde WC, elektrik, büfe gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

  • Enez Kamp Alanı

Enez sahili kıyılarında bulunan kamp alanı, harika temiz havası ve doğal ortamıyla kampçıların uğrak yerlerinden. Alanda çadır ve karavan kampı yapılabiliyor.

Edirne karavan kiralama tercihi ile bu alana ulaşarak, derin bir nefes alıp dinlenebileceğiniz konforlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.  Dilerseniz bölgedeki ücretli çadır veya bungalov konaklama imkanlarından da faydalanabilirsiniz. WC, yiyecek, içecek, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı alana yakın yerlerden giderebilirsiniz.

  • Karaincirli Kamp Alanı

Keşan ilçesinde bulunan kamp alanı mavi ve yeşilin göz alıcı birleşimine ev sahipliği yapan tertemiz ve nezih bir yerdir. Edirne karavan kiralama hizmetinden faydalanarak bu ücretsiz kamp alanına gelmek oldukça iyi bir seçenektir. İhtiyaçlarınızı karşılayabieceğiniz imkanlar bulunmaz.

  • Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Keşan ilçesi Saros Körfezi’nde bulunan alan, geniş çam ormanları ve temiz koylarıyla ziyaretçilerini büyüleyen bir doğal güzelliğe sahiptir. Doğa aşığı kampçıların keyifli anlar geçirebilecekleri park alanında çadır ve karavan kamp alanları, WC, duş, restoran, kafe, paintball, okçuluk, mini golf, atış eğitimi gibi imkanlar bulunur. Edirne karavan kiralama imkanı ile konaklayabileceğiniz bir alandır.

Kamp Ücreti: Kendi çadırınızla konaklama 75 TL, tente çadır konaklama 200 TL, kıl çadır konaklama 250 TL, karavan konaklama 100 TL, bungalov oda konaklama 600 TL, araç giriş ücreti 35 TL.

  • Danişment Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gökçetepe Tabiat Parkı’yla aynı sahil hattında bulunan alan, Saros Körfezi’ndeki bir diğer doğa harikası bölgedir. Denize sıfır konuma sahip alan, Gökçetepe Tabiat Parkı ile benzer imkanlara sahiptir.  Edirne karavan kiralama hizmetinden temin edeceğiniz karavanla bu alanda güzel bir doğa tatili yapabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Tam 11 TL, öğrenci 5,5 TL,  çadır 40 TL, karavan konaklama 45 TL.

  • Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Enez-İpsala yolunda, Yunanistan sınırının yakınında bulunan Gala Gölü,  yerleşim yerlerinden uzakta sessiz, sakin bir yerdir. Huzurlu bir kamp yapabileceğiniz, temiz hava alabileceğiniz bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis olmadığından, en ideal seçim Edirne karavan kiralama yaparak, tüm ihtiyaçlarınızı hazırlayıp karavan kampı yapmaktır.

Kamp Ücreti: Tam 11 TL, öğrenci 5,5 TL, çadır 40 TL, karavan konaklama 45 TL.

Kiralık Karavan Edirne İletişim Bilgileri

Edirne karavan kiralama şirketleri arasında yer almasak da Lumos Karavan olarak ücret farkı ile her ile teslimat yapmaktayız. Bandırma ya da İstanbul şubemizden transfer ile gelecek olan araç ile aracınızı kapınızda teslim alabilir ve tatilinize keyifle başlayabilirsiniz.

Ofis İrtibat Bilgileri: 0534 962 10 70

Görüşmelerimiz online olarak gerçekleşmekte olup teslimat noktası müşterilerimizle birlikte kararlaştırılmaktadır.

Edirne ilinden değil de İstanbul ilinden kiralama yapmak isterseniz aşağıdaki linkte bulunan formu doldurunuz.

Karavan Kiralama İstanbul

KARAVAN KİRALA