İçerik Bulutu

Karavan kiralama Ankara ili için ideal bir seçenektir. Ankara’nın puslu ayazından kaçıp kendinizi yeşillerin arasına bırakmak isterseniz bu yazı tamda sizin için!

Eğer karavan kiralama konusunda kararlıysanız sizi hemen aşağıdaki talep formuma alalım. Ankara’da yeşillik ne arar demeyin! Formun altında Ankara karavan kampı alanlarını göreceksiniz. Şehirden uzaklaşmadan bambaşka bir yerde olduğunuzu hissetmenin yolu burada.

kiralık karavan ankara

Ankara Karavan Kiralama Talep Formu

Kiralık Karavan Ankara

Ankara cumhuriyet döneminde başkent olmuş ve birçok tarihi olayı yakından görmüştür. Devlet olma yolunda adımlar atılırken basamak, kültür, eğitim gibi alanlarda ilerleme kaydedilirken perdeleri aralayıp ülkeye ışık girmesine ön ayak olmuş, yolun başı ülkemizin tacıdır. Günümüzde ise beyaz yakalıların, öğrencilerin ve iş seyahati yapanların ilk durağıdır. 

Karavan kiralama Ankara gibi kırsal iklim şehrinde sizlere Akdeniz ve Ege kadar çeşitli karavan parkları olmasa da ücretli ve ücretsiz, şehre yakın veya gölün kenarında park alanları bulunmakta.

  • Güney Karavan Kampı

Bunlardan ilki Mamak’ta bulunan Güney Karavan Kamping. Bol yeşilliğin içinde ve şehre yakın olan kamping elektrik ve su sıkıntısı çekmeyeceğiniz güvenli bir tesisi bulunmaktadır.Eğer şehirden uzak olmak isterseniz Karagöl Tabiat parkı şehirden 70 km uzakta kolay ulaşım sağlanan yolu olan milli parkın içinde kamp atılmasına da izin verilen şahane bir tabiat parkıdır. 

  • Çayırhan Karavan Kamp Alanı

İstanbul’a 4 saat, Eskişehir’e 3 saat mesafede bulunan Çayırhan, rengarenk kayaçları ve farklı türde kuşları ile sizi cezbedecek bir yer.  Fotoğraf çekimleri, bisiklet turları, olta balıkçılığı ve daha fazla aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz linke tıklayarak instagram hesabına ulaşabilirsiniz.

  • Ulaşan Otel Kamp Alanı

Mogan Gölü’ne kıyısına olan karavan kampı alanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Türkiye kamp karavan derneği üyelerine ekstra indirimler sunduğu gibi Ankara’ya yakınlığı sebebiyle başkenti gezmek isteyenler için güzel bir seçenek.

  • Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi ziyaretlerin çoğu balık restoranlarının lezzetinden dolayı olsa da kamp yapmak isteyenlerin de uğrak yeridir. Kampçılardan daha çok karavancıların tercihidir. Wi-Fi hizmetlerinden yararlanabileceğiniz yerler vardır. Girişi ücretlidir. Burada balık tutabilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Tuvalet ve çeşme yerleri mevcuttur.

  • Eğriova Tabiat Parkı

Beypazarı’nda bulunan tabiat parkı keşfedilecek bir çok yere sahiptir. Şelalesi, yürüyüş parkuru, yaylasıyla size dingin bir tatil sunar.

  • Yayla MoCamp

Ankara’ya çok yakın olmayan hatta Bolu’ya il sınırı olan MoCamp’ta bungalov evlerde bulunmaktadır. Küçük göletinde balık tutabilirsiniz. Ateş yakabilir, duş ve tuvaletini kullanabilirsiniz. 

  • Yeşildere Mesire Yeri

Piknik alanı olarak ailecek güzel bir tatil yapabileceğiniz bol ağaçlı bir alan. Girişi ücretli, hatta bizden duymuş olmayın ama bekçisi biraz huysuz 😀 

  • Şahinler Tabiat Parkı

Şehir merkezine yakın bol yürüyüş alanı olan sakin bir tabiat parkıdır. Son senelerde yapılan toplu kamp organizasyonlarında adı sıkça geçmiş olup diğer günlerde oldukça sakindir.

  • Kıbrıs köyü Kanyonu Kamp Alanı

Ücretsiz olduğu gibi Ankara’da ki varlığına inanılmayacak kadar güzel olan bu kamp yerine mutlaka gitmelisiniz. Fındık ağaçlarının altında gezinirken kendinizi Karadeniz’de hissedeceksiniz. Kıbrıs vadisi olarak anılan bölge 1. derece sit alanıdır. Şehir merkezine 23 km yakınlıkta bulunan Kıbrıs Köyü Kanyonu yürüyüş parkurları olan ateş yakılabilen tertemiz doğanın içinde bir mekândır. Fakat kanyonun yakınında bulunduğu için bazı aylar soğuk olmaktadır.

Ankara Civarında Gezilebilecek Yerler

Konumu gereği Ankara çevresinde görülmesi gereken yerler çoğunluktadır. Karavan kiralama Ankara gibi komşu şehirlerinde gezilmesi gereken yerler olduğu için en doğru seçenek. Mesela gezmekten yorulmuş bedenlerinizi Kızılcahamam’ ın sıcacık termal sularına götürebilirsiniz. Türkiye’ nin mineral oranı en yüksek termal suları Kızılcahamam da bulunmaktadır.

Hamam sevmez, tarihi izlerden devam etmek isterseniz rotanız Çorum’ a doğru. Dünya mirasları listesine alınmış Hattuşaş harabeleri M.Ö 17.yy’dan kalma Hitit İmparatorluğunun başkentidir.
 
Karavan kiralama Ankara şehrinin avantajlarını kullanabilmek, görülmemiş birçok yeri konaklama derdi olmadan gezmek için en ideal yol. Pandemi döneminde daha steril daha korkusuz bir tatil yapabilmek için siz de aileniz ve sevdiklerinizle karavan kiralamak isterseniz Ankara şubesi iletişim bilgilerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
Kiralık Karavan Ankara İletişim Bilgileri

Ankara karavan kiralama şirketleri arasında yer alan Lumos Karavan Çankaya’da hizmet vermektedir.

Ofis İrtibat Bilgileri: +90 534 962 10 70

Görüşmelerimiz online olarak gerçekleşmekte olup teslimat noktası müşterilerimizle birlikte kararlaştırılmaktadır.

Motokaravan kiralama Ankara seçeneği yerine İstanbul çıkışlı karavan kiralama hizmeti için linke tıklayın.

Karavan kiralama Ankara fiyat listesi hakkında Karavan Kiralama Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

Karavan kiralamaya karar verdikten sonra ilk merak edilen konu sürecin nasıl işleyeceğidir. Herkesin sorduğu ilk soru olan bu konuya detaylı olarak “Karavan Kiralama Süreci” sayfamızda değindik.

Kiralık çekme karavan Ankara ilinde bulunmayıp sadece İstanbul ilinde mevcuttur. Talep olması durumunda fiyat farkı ile Ankara’ya teslim edilmesi mümkündür.

KARAVAN KİRALA