Lumos Karavan

Tarihte pek çok önemli ana şahitlik etmiş, “Şehzadeler Şehri” Manisa’yı gezmeye var mısınız? Ege Bölgesi’nin ikinci büyük şehri Manisa, antik yerleşim yerleri ve tarihi geçmişiyle gezilmeye değer bir şehirdir.

Kültürel bir tura çıkmaya hazırsanız, karavan kiralama Manisa şehrini gezmek için ideal bir seçimdir.

İzmir’e olan yakınlığı ile de bilinen Manisa kiralık karavan sayesinde komşu şehri ziyaret edebilmenize de olanak tanır.

ağlayan kaya kamp

Karavan Kiralama Manisa Talep Formu

Manisa'da Neler Yapılabilir?

Kültür ve tarih turu yapmayı sevenler için ziyaret etmeye değer yerleri olan Manisa kiralık karavan ile keşfe çıkmak ve tarihi bir yolculuk yapmak için çok uygun bir bölgedir. Batı Anadolu’da bulunan pek çok eseri ve şehirde yaşamış eski uygarlıkların kültürlerini görebileceğiniz Manisa Müzesi ve Bizans Döneminde yapılan Yoğurtçu Kalesi, Manisa’da görmeniz gereken en güzel müzelerdir.

Antik çağlarda bir yolculuğa çıkmak için, Lidyalıların başkenti  Salihli’de, M.Ö 1300’de kurulmuş Sardes Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Salihli’ye gitmişken ilçede bulunan şifalı sular ve tabiat alanlarından oluşan Kurşunlu Kaplıcaları’nı da ziyaret listenize eklemelisiniz.

Karavan kiralama Manisa’daki kültürel yolculuğunuza konfor sağlarken uğrayabileceğiniz, Hıristiyanlığın ilk çağlarında yapılmış 7 kiliseden biri olan Alaşehir Philadelphia (St. Jean Kilisesi) önemli bir eserdir. Manisa’da mart/nisan aylarında düzenlenen Mesir Macunu Festivali’ne denk gelirseniz, renkli anlar yaşayıp meşhur mesir macununun tadına bakabilirsiniz. 

Manisa’nın merkeze en uzak ilçelerinden olan Kula’da bulunan bir doğa harikası Peribacaları’nı görmeden Manisa’dan ayrılmak istemezsiniz. Karavan kiralama Manisa Kula’ya kolaylıkla ulaşıp gezmeniz için konforlu bir seçim olacaktır. Manisa’nın en ünlü noktalarından Spil Dağı Milli Parkı’na çıkıp, kışın kayak yapabilir, her mevsim yayla evlerinde muhteşem manzara eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Karavan kiralama Manisa‘dan Spil Dağı’na çıkarken konforlu bir yolculuk ve kamp olanağı sağlayacaktır.

Manisa Karavan Kamp Alanları

  • Keyfi Garden Park Kamp Alanı

Salihli ilçesinde çam ormanları arasında huzurlu bir kaçamak için ideal olan kamp alanı, çadır ve karavan konaklaması için uygundur. Şehir merkezi Manisa kiralık karavan ile bu alana gelip kamp yapmanız için uygun bir lokasyondur.  Yiyecek içecek ihtiyaçlarınız için bir büfe bulunsa da, ücretsiz olan bu kamp alanına gelirken hazırlıklı gelmeyi unutmamalısınız.

  • Türkmen Şelalesi Kamp Alanı

 Manisa ve İzmir sınırları arasında bulunan şelaleye  özel araçla gitmeniz daha kolay olacaktır. Karavan kiralama Manisa‘dan şelaleye ulaşıp kamp yapmanız için harika bir seçimdir. El değmemiş doğal ortamda ücretsiz olarak keyifli bir kamp yapabileceğiniz bölgede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis yoktur. Manisa kiralık karavan ile tüm ihtiyaçlarınızı hazırlayarak kamp alanına gelebilirsiniz.

  • Ağlayan Kaya (Niobe) Kamp Alanı

Spil Dağı’na yakın konumda olan bu alan ismini, doğal bir aşınma sonucunda oluşmuş ağlayan yüz ifadesinden alır. Eski Yunan mitolojisine kadar uzanan tarihin eşliğinde bu doğal bölgede kamp yapmak ücretsizdir.  WC, yiyecek içecek gibi imkanların bulunmadığı alana Manisa kiralık karavan hizmetinden edineceğiniz karavanla gelerek konforlu bir kamp tatili yapabilirsiniz.

  • Sülüklü Göl Kamp Alanı

Spil Dağı yakınındaki göl ve etrafında bulunan yemyeşil  çam ormanlarıyla, harika bir ücretsiz kamp alanıdır.  Karavan kiralama Manisa‘dan kamp alanına ulaşım ve konaklama konusunda en iyi seçenektir. Karavanınızın kapısını, güneş ışığının göle yansımasına açacağınız huzurlu bir kamp yapabilirsiniz. Kamp alanı yakınında WC ve büfe bulabilirsiniz.

  • Obasya Kamp Alanı

Ziyaretçilerine Türk Asya kültürünü yaşatan, doğayla iç içe olan bu tesis iki bölümden oluşur. Bir bölümü keçe kaplı yuvarlak alanlardan, diğer bölümü ise Yörüklerin geleneksel mimarisiyle tasarlanmış toprak damlı taş evlerden oluşur. WC, çeşme, elektrik, büfe gibi imkanları mevcuttur.  Çadır ve karavan alanları da bulunan tesise yakın olan Manisa kiralık karavan ile ulaşıp farklı bir kamp tatili yapma fırsatı sağlar.

Kamp Ücreti: 2 kişi 175 TL.

  • Şehzadeler Gençlik Kampı

Her yıl yaz tatillerinde belirlenen dönemlerde yapılan kamp programlarıyla, belirli kriterleri taşıyan tüm gençlere açıktır. Okçuluk, masa tenisi, voleybol, el sanatları gibi pek çok alanda aktivite yapılan gençlik kampında çadır ve oda konaklamalı alanlar mevcuttur. Dönemlik bilgi için https://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ adresini inceleyebilirsiniz.

Manisa Kiralık Karavan İletişim Bilgileri

Manisa çıkışlı tatilleriniz için Bandırma şubemizden gelecek olan araç ile karavanınızı kapınızda teslim alabilir ve tatilinize keyifle başlayabilirsiniz.

Ofis İrtibat Bilgileri: 0534 962 10 70

Görüşmelerimiz online olarak gerçekleşmekte olup teslimat noktası müşterilerimizle birlikte kararlaştırılmaktadır.

Karavan kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için linke tıklamanız yeterli.

KARAVAN KİRALA