İçerik Bulutu

İster hafta sonu kaçamağı yapın ister yıllık izninizi değerlendirin. Lumos Karavan sayesinde artık, “Acaba nereye gitsem?” diye uzun uzun düşünmenize gerek yok. Karavan kiralama Sakarya şehri için harika bir seçenektir.

Yeşil ve mavinin bir olduğu Sakarya’da istediğiniz her aktiviteyi yapabilirsiniz. Gölleri gezebilir, yaylalara çıkabilir, leziz yemekler yiyebilirsiniz. Zengin bitki örtüsü, doğa harikası yerleriyle tatil için Sakarya karavan kiralama seçeneğinden pişman olmayacaksınız.

Sakarya karavan kiralama fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşmayı unutmayın.  

sakarya kiralık karavan

Sakarya Karavan Kiralama Talep Formu

Kiralık Karavan Sakarya ve Kamp Alanları

Karavan kiralama Sakarya şehri için harika bir tercih. Marmara’nın en yeşil ili olan Sakarya, keşfedilmek için sizleri bekliyor. Karavan kiralama Sakarya şehri için yukarıda yer alan Talep Formu’nu doldurmanız yeterli. Formu doldurduktan sonra Sakarya’da neler yapabileceğinize nerelere gidebileceğinize birlikte bakalım!

Sakarya Kiralık Karavan ile Gidilecek Kamp Alanları

  • Kırkpınar Sahili Karavan Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili, karavan kiralama Sakarya ili içinde yaptığınızda mutlaka gitmeniz gereken yerlerin başında gelir. Sakarya’nın Sapanca ilçesine 3 kilometre uzaklıkta olan Kırkpınar Sahili, masmavi denizi ve karşıda bulunan dağ manzarasıyla gönlünüzü fetheder. Sapanca’da yaşayanların sabah koşusuna çıktığına, gençlerin şen kahkahalarına, çocukların bisiklet sürüp top oynadıklarına şahit olursunuz.

Herkesin mutlu olduğu Kırkpınar Sahili kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için birebir. Gece gündüz korunaklı olan Kırkpınar Sahili’nde akşam yıldızları izleyebilir, sabah gözlerinizi maviliklere açabilirsiniz. Tatil yapmak isteyenlerin kiralık karavan Sakarya seçeneği ile Kırkpınar Sahili’ni mutlaka değerlendirmesini öneriyoruz.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Tuvalet, elektrik var. Gıda ihtiyaçlarınızı sahile yakın olan marketlerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz.

  • Sultanpınar Yaylası Karavan Kamp Alanı

Bir şehrin hem yeşili hem mavisi bol olunca karavan kiralama Sakarya ili için daha keyifli olur. Yüzlerce çam ağacına ev sahipliği yapan Sultanpınar Yaylası, karavanla kamp yapmayı sevenlerin uğrak noktası. Sultanpınar Yaylası, Sakarya-Bolu il sınırında bulunur. Karavan kiralama Sakarya ilini tercih ettiğinizde yaylaya ulaşmak için Akyazı ilçesine gidip, Dokurcun yönüne ilerlemeniz gerekir. Beldibi Köyü tabelasını gördüğünüz zaman Boztepe Köyü’ne doğru devam edin. Bu yol sizi doğrudan Sultanpınar Yaylası’na götürecektir.

1200 metre yükseklikte bulunan Yayla, bol oksijen kaynağı. Yaylaya vardığınızda havayı ciğerlerinize doldurmayı unutmayın. İçinde gölet olan yaylada balık tutabilir, ateşte kızartarak kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Ancak önceden söylemeliyiz ki burada herhangi bir tesis bulunmuyor. Alana varmadan önce alışveriş yapmanızda fayda var. Ancak, bir şey unutursanız köy sakinlerinin kapısını çalmaktan çekinmeyin. Zira, burada yaşayanlar dünya tatlısı insanlar.

Konumu: Yayla ve gölet kenarı

Kamp Olanakları: Gölet, koşu ve yürüyüş parkuru var. Elektrik, tuvalet, duş bulunmuyor. Gıda temini için herhangi tesis yer almıyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

  • Aslanlar Gölü Karavan Kamp Alanı

Karavan kiralama Sakarya ilinde yapılınca Aslanlar Gölü’ne gidilmezse olmaz. Sakarya ilinin Söğütlü ilçesinde bulunan Aslanlar Gölü’nde hem çadır hem de karavan kampı yapabilirsiniz. Sakarya şehir merkezine 37 kilometre uzaklıktaki göl, yemyeşil ve tertemiz bir nehrin kenarında eşsiz anlar yaşamanıza fırsat sunar.

Ağaçların kokusu, kurbağaların sesiyle kendinizi doğayla bütünleşmiş hissedeceksiniz. Ancak, karavan kiralama Sakarya ilinde yaparak Aslanlar Gölü’ne gitmeye karar verirseniz, hava durumunu önceden kontrol etmenizde yarar var. Çünkü, bu bölge yılın belirli zamanlarında oldukça yağış alır. Gıda ihtiyacınızı temin edebileceğiniz bir tesis ise Aslanlar Gölü’nde yok. 1 kilometre uzaklıktaki Beşdeğirmen köyüne karavanla giderek, ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Konumu: Göl kenarı.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kampı yapacak kişiler için özel alanlar bulunuyor. Koşu ve yürüyüş parkuru, gölet yer alıyor. Elektrik, çeşme, tuvalet, duş yer almıyor. Alan içinde herhangi bir tesis bulunmuyor.

Kamp Ücreti: Ücretsiz.

Sakarya’da Gezilecek Yerler

Karavan kiralama Sakarya şehir merkezi için oldukça güzel bir seçenektir. Sabahları kültürel yerleri ziyaret edebilir, akşamları kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. Karavan kiralama Sakarya ili içinde yaptıktan sonra gezip görebileceğiniz birçok yer bulunur. Karavanınızı uygun noktalara park edebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte Sakarya’da gezebileceğiniz bazı yerler..

  • Sakarya Park

Sakarya Park, Adapazarı ilçe sınırında yer alır. 120 dönümlük alana sahip olan tesisin içinde, oyun alanları, yürüyüş ve spor yolları, dinlenme bölgeleri bulunur. Seyir terasına oturarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Sakarya Park’a gittiğinizde karavan kiralama Sakarya ilini seçtiğinize pişman olmayacaksınız.

  • Deprem Müzesi

1967 ve 1999 yıllarında Adapazarı’nda gerçekleşen depremlerin bıraktıkları izleri taşıyan Deprem Müzesi, ziyaretçilere deprem bilinci oluşturmayı amaçlıyor. Müzede suni deprem standı, depremden kalan fotoğraflar ve depremle alakalı diğer unsurlar sergileniyor. Deprem Müzesi’ne mutlaka gitmenizi öneririz.

  • Beşköprü

Karavan kiralama Sakarya seçeneğini değerlendirdiyseniz, Beşköprü’ye gitmenizi tavsiye ederiz. Justinianus Köprüsü olarak da bilinen Beşköprü, Sakarya ilinin simgelerinden biri. MS. 558-560 yıllarında Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yaptırılan köprü, tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş. 

Sakarya Kiralık Karavan İletişim Bilgileri
Sakarya karavan kiralama şirketleri arasında yer almasak da Lumos Karavan olarak ücret farkı ile her ile teslimat yapmaktayız. Bandırma ya da İstanbul şubemizden gelecek olan motokaravanlarımız ya da çekme karavanımız ile araçları kapınızda teslim alabilir ve tatilinize keyifle başlayabilirsiniz.
 
Ofis İrtibat Bilgileri: 0534 962 10 70

Motokaravan kiralama Sakarya seçeneği yerine İstanbul çıkışlı karavan kiralama hizmeti için linke tıklayın.
 
Görüşmelerimiz online olarak gerçekleşmekte olup teslimat noktası müşterilerimizle birlikte kararlaştırılmaktadır.
KARAVAN KİRALA